Un copac căzut și acumulări de apă în urma ploii din capitală

Un copac a căzut fără a produce avarii și în trei imobile s-a acumulat apă la subsol în urma ploii torențiale de duminică seara din București, a anunțat Daniel Vasile purtătorul de cuvânt al ISU București.

*Cod Galben de ploi și vijelii în București și Ilfov, până la 20,30

Acumulările de apă s-au produs pe străzile Moldovei, Andrei Șaguna și Steluței. De asemenea, în Chitila și în Otopeni au mai fost sesizate acumulări de apă la case, a mai spus Daniel Vasile.

Inundațiile au afectat și zonele Dămăroaia, Bucureștii Noi și Ștefăneștii de Jos.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei