Un copac căzut și acumulări de apă în urma ploii din capitală

Un copac a căzut fără a produce avarii și în trei imobile s-a acumulat apă la subsol în urma ploii torențiale de duminică seara din București, a anunțat Daniel Vasile purtătorul de cuvânt al ISU București.

*Cod Galben de ploi și vijelii în București și Ilfov, până la 20,30

Acumulările de apă s-au produs pe străzile Moldovei, Andrei Șaguna și Steluței. De asemenea, în Chitila și în Otopeni au mai fost sesizate acumulări de apă la case, a mai spus Daniel Vasile.

Inundațiile au afectat și zonele Dămăroaia, Bucureștii Noi și Ștefăneștii de Jos.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas