Un cutremur cu magnitudinea de 4 grade s-a produs în județul Vrancea

Risc Seismic

Un cutremur cu magnitudinea de 4 grade pe scara Richter s-a produs vineri, la ora 2.11, în județul Vrancea, la adâncimea de 129 de kilometri, transmite Mediafax.

Potrivit Institutului National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pământului, oraşele cele mai apropiate de epicentrul seismului sunt Nehoiu (41km), Odobești (52km), Covasna (52km), Buzău(54km) și Râmnicu Sărat (55km).

Seismul a avut magnitudinea de 4 grade pe scara Richter și s-a produs la adâncimea de 129 de kilometri.

Cel mai puternic cutremur înregistrat în acest an, cu magnitudinea de 4,5 pe scara Richter, s-a produs în 3 septembrie, în zona seismică Vrancea.

Risc Seismic


populare
astăzi

1 Interesantă ipoteza lansată de Caramitru...

2 De citit...

3 Voi ați citit ce pregătește Ucraina?

4 „Îi este frică și nu vrea să-și asume riscuri” / Un important propagandist rus cere răsturnarea lui Putin. Pe cine propune ca înlocuitor

5 Dezvăluire / CSM a decis în secret ca magistrații să primească în continuare diurnă de 2% pe zi, deși legea interzice asta