Un deținut aflat în arest la Penitenciarul Rahova a fost găsit spânzurat

Un bărbat în vârstă de 57 de ani, aflat în arest preventiv la Penitenciarul Rahova, a fost găsit miercuri dimineața spânzurat în celulă.

Purtătorul de cuvânt al Penitenciarului Rahova, Gabriela Livadaru, a declarat pentru AGERPRES că bărbatul a fost găsit spânzurat în cameră la ora 10,25.

El a fost dus de urgență la cabinetul medical al penitenciarului, după care a fost transportat la Spitalul Penitenciar Rahova. Deși i s-au aplicat imediat manevre de resuscitare, bărbatul a decedat.

Deținutul se afla la Rahova în arest preventiv, însă reprezentanții penitenciarului au refuzat să spună care erau infracțiunile de care era acuzat.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Anomalia de țară în care am ajuns să trăim...

2 Așa o fi?

3 Cel mai eficient denunțător al DNA de anul trecut...

4 VIDEO Kennedy Jr / „Vaccinurile anti-Covid nu au fost dezvoltate de Moderna și Pfizer ci de subcontractanți din armată”

5 De citit...