Un francez arestat în Ucraina pregătea 15 atentate în Franța în timpul Euro 2016 (serviciile secrete ucrainene)

Un francez arestat în Ucraina pregătea 15 atentate în Franța în timpul Euro 2016 (serviciile secrete ucrainene)

Un francez arestat în Ucraina pregătea 15 atentate în Franța în timpul Campionatului European de Fotbal Euro 2016, au anunțat luni serviciile secrete ucrainene, transmite France Presse.

Potrivit Reuters, individul intrase în contact cu grupări armate ilegale din Ucraina. Francezul era interesat să cumpere arme și explozibili. Bărbatul intenționa să atace lăcașuri de cult frecventate de musulmani și evrei, precum și clădiri administrative în Franța.

AGERPRES


populare
astăzi

1 OFICIAL CCR a declarat neconstituțională reforma pensiilor magistraților pe motiv de formă, la sesizarea Liei Savonea

2 Cloacă de corupție la NATO! / Arestări și percheziții în Statele Unite, Belgia și Olanda

3 Scene cumplite în Ucraina / un bărbat filmat cum fuge cu o femeie rănită în brațe. Rușii împușcă civili pe străzile din Pokrovsk

4 Ce porcărie / Citiți asta! Pare că CCR și PSD au fost mână-n mână! Dacă nu, cei de la CCR tot un act de jigodism moral au făcut!

5 BREAKING Suspiciuni că un avion ce zbura deasupra SUA a fost lovit de un obiect ce provine din spațiu