Un IMPOSTOR conduce Parchetul General! Instanța îl obligă pe Licu să rămână cu doctoratul plagiat!

Un IMPOSTOR conduce Parchetul General! Instanța îl obligă pe Licu să rămână cu doctoratul plagiat!
 
Procurorul General, Bogdan Licu, a pierdut la Curtea de Apel procesul în care voia să oblige Ministerul Educației să-i retragă titlul de doctor, potrivit portalului instanțelor . El poate ataca decizia cu recurs.

Licu a vrut să oblige ministerul să-i retragă titlul după ce jurnalista Emilia Șercan l-a acuzat că și-a plagiat lucrarea de doctorat, „Corupția – risc major la adresa securității naționale”, coordonată de Gabriel Oprea la Academia SRI.

Licu a vrut să scape de acuzațiile de plagiat cerând să-i fie retras titlul, iar procesul intentat de el a blocat cercetarea oficială pe care ar fi trebuit să o realizeze Consiliul Național de Atestare a Titlurilor, Diplomelor și Certificatelor Universitare (CNATDCU).

Procurorul general a suferit în ultimele luni alte două înfrângeri în instanță, în cazul Sorinei, fetița adoptată de un cuplu de români din SUA.



populare
astăzi

1 Ce a ucis, de fapt, litoralul românesc

2 Comandantul „Madiar” schițează cele cinci condiții pentru victoria Ucrainei

3 „Nu am văzut o epidemie mai mare de prostie ca acum” / Marian Godină critică virulent conspirațiile și afacerile „patriotice”

4 Furia Kremlinului / întâlnirea Zelenski-Vučić zguduie relațiile „frățești” cu Serbia

5 VIDEO Procurorul reținut cu arma la o petrecere acuză „mafia din Banat” de tentativă de asasinat