Un incendiu violent a cuprins o stație de prelucrare a produselor petroliere din Prahova/ Pericol de explozie din cauza a trei tancuri pline cu 20 tone de combustibil, din apropierea incendiului

Un incendiu violent a izbucnit la o hală în care funcționează o stație de prelucrare a produselor petroliere, în curtea unui fost CAP, a anunțat ISU Prahova, luni seară.

Flăcările au cuprins o suprafață de aproximativ 700 mp, cu pericol de explozie, în hala fiind depozitate uleiuri uzate. De asemenea, în apropierea halei sunt depozitate 3 tancuri a 20 t combustibil. Pompierii acționează pentru pentru răcirea acestora.

Pentru stingerea incendiului acționează 7 mașini de stingere, 1 descarcerare, 2 autoscări și 2 ambulanțe SMURD. Din primele informații, există două persoane cu arsuri, care se află în grija echipajele medicale. Misiunea este în dinamică, transmite ISU Prahova.


populare
astăzi

1 Recoltă abundentă de roșii / Iulie, luna crucială pentru fructe coapte toată vara

2 Ciutacu și alți trei „dăunători” RTV, condamnați la daune-record pentru dezinformări

3 Așa o fi? / Apropo, voi cât cheltuiți într-o lună?

4 Mutare surpriză făcută de Zelenski pentru a stopa valul de proteste generat de „deciziile idioate”

5 Așa o fi?