Un LINGE-MUCI de la Antena 3, probabil prieten cu paharul, numit de Tudose CONSILIER de STAT!

Felix Rache, linge-muci si realizatorul emisiunii "Deziluzia optică", probabil prieten cu paharul, va fi consilier de stat pe probleme de comunicare, la cabinetul premierului Mihai Tudose. Informatia a fost publicata de Pagina de Media si confirmata pentru HotNews.ro de surse guvernamentale. Rache se va mai ocupa si de proiectul centenarului Marii Uniri din 1918. Felix Rache si-a preluat noul post inca de luni, acesta fiind vazut deja pe holurile Palatului Victoria.

Felix Rache s-a remarcat in media ca autor de pamflete si ca realizator al emisiunii "Deziluzia optica", prin care erau prezentate poze mai mult sau mai putin amuzante, care circulau prin mediul online.

Inainte de a ajunge la Antena 3, a prezentat "Revista presei" la Realitatea. A mai lucrat la Evenimentul Zilei si Jurnalul National.




populare
astăzi

1 „Salvați ce puteți” / Avertismentul sumbru al unuia dintre cei mai influenți lideri europeni

2 De citit...

3 Așa o fi? / Asta o fi „cutia cu maimuțe” a Iranului?

4 „Operațiunea Epic Fury a fost de o aroganță uluitoare. Un atac nuclear ar aduce Armaghedonul”

5 „O poveste mincinoasă” / Ce spune profesorul pe care Mara Bănică îl acuză că i-a bătut fiul