Un lup este bănuit că a mâncat un cangur într-o localitate din nord-vestul Belgiei

Un lup este suspectat că a mâncat un cangur domesticit şi a muşcat un altul în timpul unui atac pe timpul nopţii la Balen, în nord-estul Belgiei, a declarat miercuri pentru AFP un specialist în faună sălbatică.

Cangurul dispărut este "probabil mort", mâncat "drept masă de Crăciun" de către lup, a declarat Jan Loos, directorul centrului de pentru animale sălbatice Landschap.

Celălalt cangur a fost rănit, muşcat de ureche, dar este "într-o stare bună de sănătate", a spus el, potrivit Agerpres.


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan