Un nou caz de variola maimuţei a fost diagnosticat în România

Simptomele pacientului au apărut pe data de 8 iulie. Acesta s-a prezentat la o clinică medicală, iar investigaţiile de laborator au confirmat că bărbatul este infectat cu variola maimuţei.

Acesta este în prezent internat. A fost declanşată ancheta epidemiologică pentru stabilirea contacţilor direcţi.

Până în acest moment, în România au fost diagnosticate cu variola maimuţei 15 persoane.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?