Un nou protest în Capitală; câteva sute de persoane s-au strâns în Piaţa Victoriei

Câteva sute de persoane s-au strâns din nou sâmbătă seara în Piaţa Victoriei, manifestându-şi nemulţumirea faţă de actuala guvernare.

Protestatarii scandează lozinci precum "Justiţie, nu corupţie!". Pe pancartele cu care aceştia au venit în faţa Guvernului se găsesc mesajele: "Iubirea de ţară în stradă se măsoară", "PSD = Ciuma roşie", "Demisia", "Anul acesta la Bac sper să pice Guvernul".

Manifestanţii flutură steaguri ale României, UE şi SUA şi suflă în vuvuzele.

Unii dintre oamenii veniţi la protest sunt însoţiţi de copii.

Evenimentul a fost promovat pe reţelele de socializare. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă