Un nou protest în Capitală; câteva sute de persoane s-au strâns în Piaţa Victoriei

Câteva sute de persoane s-au strâns din nou sâmbătă seara în Piaţa Victoriei, manifestându-şi nemulţumirea faţă de actuala guvernare.

Protestatarii scandează lozinci precum "Justiţie, nu corupţie!". Pe pancartele cu care aceştia au venit în faţa Guvernului se găsesc mesajele: "Iubirea de ţară în stradă se măsoară", "PSD = Ciuma roşie", "Demisia", "Anul acesta la Bac sper să pice Guvernul".

Manifestanţii flutură steaguri ale României, UE şi SUA şi suflă în vuvuzele.

Unii dintre oamenii veniţi la protest sunt însoţiţi de copii.

Evenimentul a fost promovat pe reţelele de socializare. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan