Un nou trofeu pentru „cormorani”. Liverpool a câştigat Supercupa Angliei

FC Liverpool, câştigătoarea FA Cup 2022, a înfruntat câştigătoarea titlului în Premier League, Manchester City, sâmbătă seara, pe Stadionul Wembley, din Londra.

Liverpool s-a impus cu 3-1 după un meci în care golurile echipei antrenate de Jurgen Klopp au fost înscrise de Alexandre-Arnold (min 21), Salah (min 83 – din penalti) şi Darwin Nunez (min. 90+4).

Golul lui City a fost marcat de Julian Alvarez, în minutul 70.

FC Liverpool a câştigat pentru a 16-a oară trofeul Community Shield, în timp ce Manchester City se află la a opta finală pierdută în Community Shield.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...