Un nudist din Berlin a fugărit un mistreț, după ce animalul i-a luat laptopul

Un nudist din Berlin a fugărit un mistreț, după ce animalul i-a luat laptopul

Un nudist din Berlin a fugărit dezbrăcat un mistreț care a ieșit din pădure și i-a luat punga de plastic în care își ținea laptopul, informează BBC, citată de Digi24.ro

Bărbatul a luat-o la fugă după mistreț, care era urmat și de doi pui, spre amuzamentul celor de față.

Adele Landauer, actriță și instructor de dezvoltare personală, a fotografiat incidentul petrecut la Teufelssee – o zonă de plajă preferată de turiști, și le-a postat pe Facebook.

„Natura își ia revanșa”, a scris Landauer pe Facebook, adăugând că bărbatul rămas fără laptop a râs de această situație. „I-am arătat fotografiile, a râs zgomotos și mi-a dat voie să le public”, a adăugat ea.

Pe timpul verii, unii germani renunță la haine în parcuri, această formă de comuniune cu natura purtând numele de Freikörperkultur – „cultura trupului liber”.

Starea de alertă din timpul pandemiei de coronavirus a dat animelelor sălbatice curaj să exploreze noi teritorii, profitând de lipsa oamenilor. Mistreții au fost observați în mai multe suburbii din Berlin.

Sursa Foto: Facebook/ Adele Landauer

Sursa:  Digi24.ro


populare
astăzi

1 Primar PSD, fotografii în care agresează sexual o femeie în biroul Primăriei. Edilul susține că sunt realizate cu AI

2 VIDEO Priviți, ucrainenii au „prăjit” cea mai mare rafinărie Lukoil din Rusia, care produce 30% din consumul de benzină al țării

3 Generalul SIE în rezervă Nicolae Iană, fostul procuror militar Vasile Doană și doi rezerviști din SRI, vizați de percheziții în dosarul DNA legat de u…

4 Le Monde scrie lucruri despre care în România se tace... De ce oare?

5 STENOGRAME Apar nume noi în anturajul lui Călin Georgescu. Rețeaua de influență care s-ar fi lăudat că încearcă să îl scoată din țară