Un pasager a fost arestat după ce a deschis ușa avionului înainte de decolare

Un pasager al companiei Delta Air Lines a fost arestat pe aeroportul din Los Angeles. Acesta a deschis una din ușile avionului și a folosit toboganul pentru ieșirea de urgență, chiar în timp ce avionul se pregătea pentru decolare.

FOTO CNN

FOTO CNN

Incidentul s-a petrecut în timp ce avionul Boeing 737 se afla pe pistă și se pregătea de decolare. Pasagerul a deschis în momentul decolării ușa avionului și a activat toboganul de urgență, potrivit potrivit Administrației Federale a Aviației (FAA).

Imediat la fața locului au apărut polițiștii care l-au reținut pe bărbat după ce acesta a fost oprit inițial de personalul companiei aeriene.

„Clienții au fost realocați la o altă aeronavă și ne cerem scuze pentru neplăcerile și întârzierea din planurile lor de călătorie”, a spus FAA.

FAA investighează incidentul în acest moment.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Alegeri Ungaria 2026 / Orban e pa! Cu tot cu Rusia și Trump...

2 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea

5 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”