Un robot rusesc a evadat dintr-un laborator şi a dat mari bătăi de cap şoferilor

Un robot rusesc a ieşit în stradă şi a blocat traficul rutier, din cauza faptului că cineva a uitat să blocheze o poartă de acces.

Un robot rusesc a evadat dintr-un laborator şi a dat mari bătăi de cap şoferilor

Potrivit Descoperă, robotul era programat să se plimbe de unul singur pentru un studiu despre mişcarea independentă, dar din cauza neatenţiei a reuşit să iasă din laborator şi să meargă singur pe stradă.

La scurt timp, un ofiţer de poliţie a sosit să regleze traficul rutier, care a fost blocat de robotul evadat.

Robotul era programat să se plimbe de unul singur pentru un studiu despre mişcarea independentă. El însă nu a ajuns prea departe deoarece i s-a descărcat bateria.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 VIDEO Noi imagini din liniștitul Dubai...

2 VIDEO Ne arestează dacă dăm așa ceva?

3 De citit... / Câte secrete ca ăsta o mai avea Rusia în lume?

4 Așa o fi?

5 Tensiuni între armata iraniană și Gardienii Revoluției. Dezertări în rândul trupelor pe fondul deficitului sever de provizii și muniții