Un român care a greșit poarta de îmbarcare la avion a fost reținut în Germania. Care a fost motivul

Un român în vârstă de 59 de ani a vrut să zboare luni spre București via Paris, dar s-a așezat din greșeală la coadă pentru un alt zbor la controlul de ieșire.

Românul a fost reținut de polițiști FOTO: arhivă

Românul a fost reținut de polițiști FOTO: arhivă

Ofițerii din cadrul poliției federale l-au verificat pe bărbat și au descoperit că acesta era căutat de procuratura din Bayreuth din aprilie 2022, scrie bild.de.

Pe numele său exista un mandat de arestare , care prevedea plata a 45 de zile de amendă a câte 40 de euro fiecare, sau, alternativ, 45 de zile de închisoare înlocuitoare. În plus, trebuia să plătească cheltuieli de judecată în valoare totală de 83 de euro.

Întrucât bărbatul nu a putut să plătească suma de 1 883 de euro solicitată, acesta a fost dus la centrul de detenție preventivă din Hamburg.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 „Nebunia progresează” / Moment de neputință la Kremlin: Putin a fost pus în dificultate în fața ofițerilor săi

3 De citit...

4 LIVE „E posibil ca lumea să primească în orele următoare o veste bună”

5 „Un sentiment crescând că se apropie o catastrofă” / Elitele și opinia publică din Rusia par că se întorc împotriva lui Putin