Un sindicalist a intrat în stop cardio-respirator la Ministerul Sănătăţii; a fost resuscitat

Un sindicalist a intrat în stop cardio-respirator luni, în timpul unei întâlniri informale cu ministrul Sănătăţii, Sorina Pintea.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Ministerului Sănătăţii, Oana Grigore, sindicalistului, în vârstă de aproximativ 60 de ani, i s-a făcut rău şi a intrat în stop cardio-respirator, el fiind resuscitat de secretarul de stat în MS Cristian Grasu. Persoana avea probleme cardiace.

Potrivit purtătorului de cuvânt, la faţa locului s-au deplasat două ambulanţe, care au preluat cazul, dar persoana fusese resuscitată.

"Era o întâlnire informală între sindicate şi ministru. Nu s-a discutat nimic concret, doar generalităţi", a spus Grigore. AGERPRES/(A - autor: Roberto Stan, editor: Mihai Simionescu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”