Un soldat mort la frontiera dintre Polonia şi Belarus

Un soldat polonez în post la frontiera cu Belarus a murit împuşcându-se accidental cu o armă de producţie poloneză, a făcut cunoscut sâmbătă purtătorul de cuvânt al serviciilor de securitate din Polonia, citat de Reuters.

"Potrivit datelor preliminare, a fost un foc de armă cu un pistol din dotare, în urma căruia soldatul a murit, iar în eveniment nu au fost implicate terţe persoane", potrivit unei declaraţii a comandantul unităţii din care făcea parte soldatul, postată pe Twitter de către purtătorul de cuvânt Stanislaw Zaryn. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan