Un tren a deraiat la metroul din New York: peste 1.000 de persoane evacuate

Pasagerii au fost scoşi din subteran de pompieri printr-o aerisire. Autorităţile nu au anunţat numărul oficial al persoanelor rănite, dar echipajele de salvare de la faţa locului susţin că „patru persoane au răni uşoare“, iar în zonă este foarte mult fum.

„Trenul a început să se zgâlţâie şi apoi s-a înclinat spre stânga. Apoi, toţi au început să ţipe şi s-a declanşat panica“, a declarat un călător pentru presa locală.

La locul accidentului a fost trimis un alt tren care să preia călătorii rămaşi în subteran, pentru a-i transporta la cea mai apropiată staţie.

Vom reveni cu amănunte

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...