Un vas s-a rupt în două în Marea Chinei de Sud: Cel puţin 27 de marinari sunt daţi dispăruţi

Un vas cu 30 de marinari la bord s-a rupt în două în Marea Chinei de Sud, traversată în aceste zile de taifunul Chaba.

Trei marinari au fost salvaţi, în timp ce ceilalţi 27 sunt căutaţi de salvatori, care operează la 300 de kilometri în largul Hong Kongului, relatează Reuters.

Taifunul Chaba a determinat evacuarea a sute de oameni, suspendarea transportului feroviar şi anularea a 400 de curse aeriene în Hong Kong şi China.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Trei surori în vârstă de 12, 14 și 16 ani au sărit în gol de la etajul nouă după ce părinții le-au luat telefonul

3 Adio, leu? / Soluția neașteptată a unui economist de top pentru ca România să treacă la euro fără să mai aștepte după politicieni

4 VIDEO Turcia tace și face...

5 De ce apare România pe harta ISW privind „faza zero” a operațiunilor Rusiei în Europa