Universitatea Politehnica din București anunță suspendarea cursurilor pentru luni și marți

Universitatea Politehnica din București anunță suspendarea cursurilor în zilele de luni, 9 ianuarie, și marți, 10 ianuarie.

"Având în vedere condițiile meteorologice nefavorabile și dificultățile ce pot fi întâmpinate în deplasarea către Municipiul București, conducerea Universității Politehnica din București (UBP) a decis suspendarea cursurilor în 9 și 10 ianuarie 2017", se arată într-un comunicat al UPB transmis, sâmbătă, AGERPRES.

Decizia suspendării cursurilor a fost luată ținând cont de evoluția stării vremii la nivel național și pe principiul asigurării accesului egal la educație, în siguranță al tuturor studenților, care provin din toate regiunile țării, precizează sursa citată.

De asemenea, în comunicat se menționează că, în baza autonomiei universitare, UPB va lua toate măsurile corespunzătoare pentru recuperarea ulterioară a cursurilor, cu asigurarea condițiilor proprii desfășurării acestora.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cine este omul de afaceri român găsit mort în munți, la cascadele Tre Santi din Italia. Sergiu avea 46 de ani și doi copii

2 Ce a descoperit un cunoscut vlogger în țara pe care toți o dau ca model României: „M-am înșelat amarnic”

3 De citit... / Din acest material rezultă clar încotro se îndreaptă Lumea...

4 Epstein a dus o româncă „foarte drăguță” la Palatul Buckingham pentru prințul Andrew: „Niciun bărbat nu se uită la hainele tale”

5 Cina „sălbatică” a lui Epstein cu miliardarii lumii: Elon Musk, Mark Zuckerberg și Peter Thiel, surprinși la aceeași masă, în 2015