Unul dintre pacienții răniți la Petromidia a murit

Unul dintre pacienții răniți în explozia de la Petromidia și aduși la Spitalul Bagdasar Arseni din Capitală a murit marți dimineață, a declarat pentru AGERPRES directorul medical Mircea Gorgan.

"A decedat pacientul cu arsuri de peste 90% din suprafața corpului, în cursul dimineții", a spus Gorgan.

Cel de-al doilea rănit care se află la Bagdasar Arseni va fi detubat în cursul dimineții de marți. "Avem speranțe să fie în afara oricărui pericol vital, dar încă nu ne pronunțăm", a spus medicul.

Patru persoane au fost rănite luni într-o explozie la Rafinăria Petromidia , fiind transportate la București cu ambulanța.

Doi dintre răniți au fost aduși la Spitalul Bagdasar-Arseni, iar ceilalți doi la Spitalul de Arși.

AGERPRES/(A — autor: Roberto Stan, editor: Claudia Stănescu)


populare
astăzi

1 Calcule și trădări...

2 Dispariția PSD s-a declanșat...

3 Mitropolitul Basarabiei a demisionat după apariția unor imagini în care ar întreține relații sexuale cu un bărbat

4 Așa o fi?

5 Cine este episcopul din presupusele filme XXX cu Mitropolitul demisionar al Basarabiei