UPDATE Cătălin Cherecheș ar fi fost prins în flagrant cu 30.000 lei (surse)

UPDATE Cătălin Cherecheș ar fi fost prins în flagrant cu 30.000 lei (surse)

Primarul municipiului Baia Mare, Cătălin Cherecheș, ar fi fost prins în flagrant cu 30.000 lei, sumă ce ar fi reprezentat o tranșă din banii pretinși, au declarat surse judiciare pentru AGERPRES.

Potrivit surselor citate, mita ar fi avut legătură cu atribuțiile sale de serviciu.

Cătălin Cherecheș a fost ridicat marți de procurorii DNA — Structura Teritorială Cluj, în urma unui flagrant, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare.

Potrivit acelorași surse, el ar fi cercetat pentru luare de mită și cel mai probabil va fi dus la DNA Cluj pentru audieri.

Procurorii DNA au descins, marți la prânz, în biroul edilului municipiului Baia Mare.

Surse din interiorul Primăriei municipiului Baia Mare au confirmat pentru AGERPRES că procurorii DNA au stat în sediu timp de aproape o oră.

AGERPRES/(AS — autor: Mădălina Cochinescu Verman, editor: Claudia Stănescu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Uite o chestie de îți stă mintea-n loc... / Poate nu știați, dar personaje ca ăsta colcăie prin toate instituțiile statului

2 Atenție la „polițistele fierbinți”

3 Kovesi, replică decentă după ce Băsescu a spus că a greșit când a numit-o la șefia DNA

4 Avionul premierului slovac, grav avariat pe aeroportul din Bruxelles: „Nu se mai poate zbura cu el”

5 „Ar fi o situație de coșmar și pentru România”. Previziunile sumbre făcute de Armand Goșu despre direcția în care evoluează situația din Ucraina