UPDATE Cluj: Un rănit grav și persoane evacuate în urma exploziei de la un bloc de locuințe

O persoană a fost grav rănită și a fost transportată la spital în urma exploziei care a avut loc, joi, la un bloc de locuințe din Cluj-Napoca.

'E un eveniment destul de mare, a fost afectat un bloc de locuințe, a fost o explozie de gaz. O persoană a fost transportată într-o stare destul de gravă la spital. Au fost evacuate toate persoanele. Explozia a fost urmată de incendiu și structura de rezistență a fost afectată, iar pagubele sunt destul de mari', a declarat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al ISU Cluj, Andrei Biriș.

O explozie a avut loc joi, în jurul prânzului, 'la un bloc de locuințe de pe strada Migdalului'.

AGERPRES / (A — autor: Marius Septimiu Avram, editor: Marius Frățilă, editor online: Simona Aruștei)


populare
astăzi

1 Proastă creatură...

2 „Estonia în 3 zile” / Rusia prezintă în detaliu la TV invadarea unui stat NATO

3 Lovitură strategică asupra industriei ruse: cea mai mare fabrică de îngrășăminte fosfatice din Europa a fost atacată cu drone

4 Culise surprinzătoare din obscurul mediu despotic din Rusia

5 Generalul Grumaz / Războiul o să mai dureze. Pentagonul anunță o creștere masivă a producției de rachete