UPDATE Fostul șef DIPI Gelu Oltean la ieșirea de la DNA: Sunt suspect

Fostul șef al DIPI Gelu Oltean a declarat luni, la ieșirea de la DNA, că are calitatea de suspect.

El nu a dorit să facă alte comentarii pe acest subiect.

Oltean s-a prezentat luni la DNA unde a stat mai puțin de o jumătate de oră.

* Fostul șef al DIPI Gelu Oltean, la DNA

Fostul șef al Departamentului de Informații și Protecție Internă din cadrul MAI, Gelu Oltean, s-a prezentat luni la sediul Direcției Naționale Anticorupție.

El nu a dorit să facă declarații presei la intrarea în DNA.

Tot luni a fost chemat de procurorii anticorupție și actualul șef al DIPI, Rareș Văduva, într-un dosar disjuns din cel privindu-l pe fostul șef al Ministerului Afacerilor Interne Gabriel Oprea.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...