UPDATE Fostul șef DIPI Gelu Oltean la ieșirea de la DNA: Sunt suspect

Fostul șef al DIPI Gelu Oltean a declarat luni, la ieșirea de la DNA, că are calitatea de suspect.

El nu a dorit să facă alte comentarii pe acest subiect.

Oltean s-a prezentat luni la DNA unde a stat mai puțin de o jumătate de oră.

* Fostul șef al DIPI Gelu Oltean, la DNA

Fostul șef al Departamentului de Informații și Protecție Internă din cadrul MAI, Gelu Oltean, s-a prezentat luni la sediul Direcției Naționale Anticorupție.

El nu a dorit să facă declarații presei la intrarea în DNA.

Tot luni a fost chemat de procurorii anticorupție și actualul șef al DIPI, Rareș Văduva, într-un dosar disjuns din cel privindu-l pe fostul șef al Ministerului Afacerilor Interne Gabriel Oprea.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei