UPDATE Incendiu la o țeavă de gaze, în sectorul 1; nu sunt victime

Incendiul izbucnit, marți, la o țeavă de gaze de la subsolul unui bloc aflat în reabilitare din centrul Capitalei a fost stins, informează ISU București.

Potrivit sursei citate, distribuția de gaze a fost oprită. În urma incendiului nu s-au înregistrat victime.

Incendiu la o țeavă de gaze, în sectorul 1; nu sunt victime

Un incendiu a izbucnit, marți, la o țeavă de gaze, în pământ, la subsolul unui bloc aflat în reabilitare, din Sectorul 1 al Capitalei, informează ISU București.

Potrivit sursei citate, la fața locului se află două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD. De asemenea, o echipă de la compania de gaze încearcă remedierea problemei.

Până în prezent nu sunt victime, iar trei persoane au fost evacuate de la etajele superioare.

Pompierii acționează pentru protejarea zonei și se fac căutări și în restul apartamentelor.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Asta ar fi Armaghedonul” / 4,5 milioane de americani, surprinși de mesaj după ce un senator SUA a scris că Trump a pierdut controlul

2 Avertisment sumbru al generalului care a adus SUA în România: Sunt convulsiile de dinaintea unui nou război mondial

3 Foarte interesant! / Rușii suflă și-n iaurt când vine vorba de România?

4 Cât mai are România de recuperat din împrumuturile acordate de Nicolae Ceaușescu. Irakul și Mozambicul și-au plătit o parte din datorii

5 „România a făcut pentru SUA mai mult decât orice alt stat NATO”. Planul ascuns al președintelui Trump și de ce îi lasă reci pe aliați