UPDATE Interpreta hitului mondial Lambada, găsită moartă carbonizată

Cântăreața braziliană Loalwa Braz Vieira, interpreta hitului mondial Lambada, a fost găsită moartă carbonizată în mașina sa, joi, la Saquerema, pe litoralul regiunii Rio de Janeiro, s-a aflat din surse din cadrul poliției.

Sursa foto

"Da, pot confirma acest lucru'', a declarat pentru AFP un polițist de la comisariatului local, referitor la moartea artistei, fără a oferi detalii suplimentare imediat.

Potrivit presei locale, corpul cântăreței a fost găsit carbonizat în interiorul vehiculului său, nu departe de domiciliul acesteia.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Străpungerea iminentă a primei galerii din cel mai mare tunel rutier al României, pe A1 Lugoj-Deva

2 Dezbatere pe litoral / De ce românii sunt „manierați” în străinătate, dar „țărani sadea” acasă?

3 Un turist român a testat modelul „șezlong gratuit” din Thassos: Cât a costat consumația

4 VIDEO Momente de panică la München, cu un avion Boeing 787 al companiei Vietnam Airlines care a efectuat o decolare periculoasă

5 Hopa, ce se întâmplă în Rusia?