UPDATE ISU București-Ilfov: 65 copaci doborâți de vânt și 45 de autoturisme avariate

65 de copaci au căzut în Capitală și 45 de autoturisme au fost avariate în urma vântului puternic, au anunțat, marți, oficiali ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență București - Ilfov.

Sursa foto: facebook.com/ ISUBIF

Echipajele ISU București-Ilfov efectuează alte șapte intervenții în cazul unor stâlpi căzuți și panouri desprinse, în timp ce peste 30 cazuri se află în așteptare.
Administrația Națională de Meteorologie a prelungit, marți după-amiaza, atenționarea nowcasting Cod galben de vânt puternic pentru municipiul București până la ora 23,00 .
Potrivit sursei citate, între orele 18,00 — 23,00, în zona Capitalei se vor semnala intensificări ale vântului care temporar vor atinge la rafală 55 — 70 kilometri/oră.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cătălin Măruță revine la Antena 1 și preia „Furnicuțele” după plecarea de la Pro TV

2 Cum alungi cârtițele din grădină fără să le faci rău: Soluții ecologice și eficiente

3 Angajații își pot verifica și corecta datele contractelor de muncă

4 E-Terra, reluată integral / Experți și notari au acces, termene prelungite pentru 94.000 de cereri

5 Ce țeapă! / Măruță preia „Furnicuțele” de la Denise Rifai, care anunță un nou proiect Antena 1