UPDATE Primarul municipiului Câmpina, pus sub control judiciar cu interzicerea exercitării funcției

UPDATE Primarul municipiului Câmpina, pus sub control judiciar cu interzicerea exercitării funcției

UPDATE Primarul municipiului Câmpina, Horia Tiseanu, a fost plasat sub control judiciar de procurorii DNA Ploiești, acesta având interdicția de a-și exercita funcția.

Tiseanu a fost audiat timp aproximativ de două ore în calitate de suspect, surse apropiate anchetei spunând că dosarul vizează fapte de abuz în serviciu și trafic de influență.

La ieșirea de la DNA, Tiseanu a declarat că procurorii au dispus față de el măsura controlului judiciar, interzicându-i totodată să-și exercite funcția pe perioada acestei măsuri.

UPDATE Primarul municipiului Câmpina la DNA Ploiești

Primarul municipiului Câmpina, Horia Tiseanu, s-a prezentat marți dimineață la sediul DNA Ploiești, acesta declarând că a fost citat telefonic.

Surse apropiate anchetei au declarat că Tiseanu va fi audiat într-un dosar privind fapte de trafic de influență și abuz în serviciu.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Ciprian Ciucu este noul primar al Bucureștiului!

2 LIVE Rezultate alegeri Primăria București / Ciprian Ciucu, câștigător detașat al fotoliului de primar general

3 Dezvăluiri bombă. Numele femeilor celebre care îl „vizitau” pe Adrian Mutu, după transferul în Anglia. „Pe asta n-am mai spus-o. A fost acolo”

4 LIVE Alegeri București / Sub 600.000 de bucureșteni și-au ales primarul

5 CTP critică atitudinea lui Drulă după alegerile din Capitală: schimbare de ton care „dezgustă”