UPDATE Protest București: Peste 300 de persoane la Palatul Cotroceni

Peste 300 de persoane manifestează sâmbătă în fața Palatului Cotroceni împotriva președintelui Klaus Iohannis, cerând demisia șefului statului.

Este a șaptea zi consecutivă de proteste la Cotroceni.

Poliția Rutieră a decis închiderea bulevardelor Eroilor Sanitari și Gheorghe Marinescu permițând manifestanților să pătrundă pe carosabil. Aceștia scandează "Demisia", flutură din vuvuzele și agită steaguri tricolore.

Participanții scandează "Demisia, demisia!", "Suspendare, suspendare!" și "Bucureșteni, veniți la Cotroceni!".

Pe pancartele purtate de aceștia se pot citi mesaje precum "Iohannis — demisia!", "Ești ghinion pentru țară. Pleacă!", "Iohannis, ne-ai dezbinat; România lucrului prost făcut", "Klaus, când renunți la imunitate?", 'Susținem guvernul Grindeanu'.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...