UPDATE Protestul din fața Palatului Cotroceni, la final

UPDATE Protestul din fața Palatului Cotroceni, la final

Aproape 100 de persoane au venit marți seară în fața Palatului Cotroceni, au scandat și au afișat pancarte cu mesaje antiprezidențiale și de susținere a Guvernului.

* Protest București: Manifestanții se strâng din nou în Piața Victoriei

Protestul s-a încheiat după ora 20,30.

"Vrem bugetul!", "Demisia, demisia!", "Jos Iohannis!", "DNA și CSM, aceeași mizerie!", "Suspendare pentru instigare!", "Ieși afară, trădător de țară!", "Președinte trădător, ți-ai bătut joc de popor!" — au strigat cei aflați în fața Palatului Cotroceni. Ei au cerut demisia președintelui.

Protestatarii s-au manifestat în mod pașnic.

Echipe de jandarmi și polițiști au supravegheat manifestația.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Voi ați citit ce vrea să facă Savonea la Curtea Supremă?

2 VIDEO Fără precedent! / Priviți, la Brașov, două judecătoare au discutat cu protestatarii și le-au împărțit ceai!

3 VIDEO De urmărit acest dialog picant între „Blonda lui Coldea” și Marian Ceaușescu

4 VIDEO Surpriză de proporții / Armata ucraineană anunță că a încercuit trupele ruse din Kupiansk! Zelenski s-a filmat la intrarea în oraș

5 Au fost publicate poze cu Trump înconjurat de femei, dar și prezervative cu chipul său, din controversatul dosar Epstein