UPDATE Reprezentanți Metrorex: S-a reluat circulația trenurilor de metrou; alarmă falsă

ORA 20.07 Circulația metroului s-a reluat la ora 20,02, au declarat pentru AGERPRES reprezentanți Metrorex.

Circulația metroului s-a reluat la ora 20,02, au declarat pentru AGERPRES reprezentanți Metrorex.

''A fost alarmă falsă'', au precizat aceștia.

''În urma controlului pirotehnic de la metroul tras la remiza de la Unirii s-a găsit o sticlă de pepsi, una de prigat și un sandwich. A fost reluat traficul. Decizia de evacuare a populației a aparținut Metrorex'', au declarat pentru AGERPRES oficiali din Poliție.

Două stații de metrou — Piața Unirii 1 și Eroilor — au fost evacuate, vineri seara, după un apel care reclama prezența în tren a unui pachet suspect în stația Piața Romană. Apelul a fost dat la numărul unic de urgență 112 în jurul orei 19,11.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?