UPDATE Ședința extraordinară de Guvern se amână (oficial)

Ședința extraordinară de Guvern care urma să aibă loc vineri și în cadrul căreia urmau să fie aprobate o serie de măsuri fiscal-bugetare va fi reprogramată la o dată care va fi comunicată ulterior, potrivit unui anunț al Biroului de Presă al Executivului.

Anterior, surse guvernamentale au precizat că motivul amânării ține de lipsa unor avize, respectiv cel al Consiliului Legislativ.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 Și chestia asta pute tot a Servicii...

3 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

4 Comuna din România unde se construiește primul centru de date din lume cu Inteligență Artificială Cuantică

5 Scena virală cu tânăra din Coreea care străbate România pe bicicletă. „Nu intră bine în țară că se întâlnește cu valorile noastre”