UPDATE Stația de metrou Golders Green din Londra, redeschisă după o alertă falsă

Stația de metrou Golders Green din Londra s-a redeschis luni după ce un vehicul abandonat a fost verificat și s-a decis că nu reprezintă o amenințare de securitate, relatează Reuters.

Departamentul de transport a anunțat că stația a fost redeschisă după ce poliția a anunțat că vehiculul din fața stației de metrou, care se află în zona comunității evreiești din oraș, a fost inspectat și s-a decis că nu reprezintă un pericol.

'Verificările au arătat că vehiculul din Golders Green nu este suspect și drumurile se redeschid', a anunțat poliția pe Twitter.

Anterior, un purtător de cuvânt al poliției a spus că poliția a fost alertată despre prezența unei mașini abandonate în apropierea stației și că încearcă să-l găsească pe proprietar.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA