UPDATE Stația de metrou Golders Green din Londra, redeschisă după o alertă falsă

Stația de metrou Golders Green din Londra s-a redeschis luni după ce un vehicul abandonat a fost verificat și s-a decis că nu reprezintă o amenințare de securitate, relatează Reuters.

Departamentul de transport a anunțat că stația a fost redeschisă după ce poliția a anunțat că vehiculul din fața stației de metrou, care se află în zona comunității evreiești din oraș, a fost inspectat și s-a decis că nu reprezintă un pericol.

'Verificările au arătat că vehiculul din Golders Green nu este suspect și drumurile se redeschid', a anunțat poliția pe Twitter.

Anterior, un purtător de cuvânt al poliției a spus că poliția a fost alertată despre prezența unei mașini abandonate în apropierea stației și că încearcă să-l găsească pe proprietar.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului