Ursula von der Leyen, în autoizolare după ce a intrat în contact cu o persoană cu test pozitiv la coronavirus

Preşedinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a anunţat luni că va intra în autoizolare până marţi pentru că a participat la o întâlnire cu o persoană cu test pozitiv la noul coronavirus, transmite Reuters.

'Am fost informată că am participat marţea trecută la o întâlnire la care a asistat o persoană testată ieri pozitiv la COVID-19', a scris Ursula von der Leyen pe Twitter.

'În conformitate cu regulile în vigoare, mă autoizolez, prin urmare, până mâine dimineaţă. Am fost testată negativ joi şi voi fi testată din nou astăzi', a mai precizat şefa Comisiei Europene.AGERPRES


populare
astăzi

1 SURSE Cine e premierul dorit de PSD și de Nicușor Dan. PNL, dispus să negocieze

2 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

3 Grinzi de oțel „îndoite ca niște țigări” în fostul sediu al Pfizer din New York

4 De citit...

5 Putin, ajuns la capăt de drum în Ucraina / Dictatorul rus nu mai are decât două alternative