USR anunță numele tehnocraților care se vor înscrie în partid

USR anunță numele tehnocraților care se vor înscrie în partid

Numele membrilor Guvernului tehnocrat care se vor înscrie în Uniunea Salvați România vor fi anunțate miercuri după-amiază, a declarat președintele USR, Nicușor Dan.

 Nicușor Dan a precizat, pentru AGERPRES, că numele acestora vor fi făcute publice într-o conferință de presă.

Nicușor Dan anunța că duminică seara Conferința municipiului București a USR urma să stabilească ordinea candidaților pe liste pentru alegerile parlamentare și să voteze "de principiu" pe acei miniștri și secretari de stat din Guvernul Cioloș care s-ar putea regăsi pe lista Uniunii.

De asemenea, el a arătat, la sfârșitul săptămânii trecute, că va candida, cel mai probabil, pentru Camera Deputaților, într-un colegiu din București.

În ceea ce o privește pe Clotilde Armand, ea a precizat, la momentul respectiv, că nu va candida, dar se va implica în campania pentru alegerile parlamentare.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

3 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

4 Onestitate marca USR...

5 Cea mai nouă și dătătoare de speranță predicție a lui Ray Kurzweil, unul dintre cei mai cunoscuți futurologi ai Silicon Valley