USR Bucureşti şi-a ales candidaţii pentru CGMB; Ana Ciceală şi Ariel Chiş, în fruntea listei

USR Bucureşti şi-a desemnat candidaţii pentru Consiliul General al Capitalei, în fruntea listei aflându-se Ana Ciceală (consilier municipal, candidat la Primăria Sectorului 3), Ariel Chiş, Manuela Mureşan (consilier local Sector 1), Elena Tudose şi Gabriel Rău.

Potrivit unui comunicat USR, următoarele poziţii sunt ocupate de către: consilierul municipal Cosmin Smighelschi, Andrei Rigu, Luminiţa Şerban, Valentin Necula, Dan Milea, Roxana Cantea, Ştefania Petre, Ştefan Stofor, Mihnea Dobre şi Alexandru Surcel.

Candidaţii au fost desemnaţi în urma alegerilor desfăşurate pe parcursul a trei zile, în care şi-au putut exprima opţiunea toţi membrii filialei Bucureşti. S-au înscris în competiţie 67 de candidaţi.

"Le mulţumesc tuturor membrilor USR care au participat la vot. Suntem mândri că USR este partidul care îşi alege consilierii prin acest mecanism democratic. Avem încredere că reprezentanţii viitoarei liste comune de consilieri a Alianţei USR PLUS vor fi la înălţimea exigenţelor electoratului bucureştean şi vor forma o majoritate reformatoare în viitoarea administraţie a Capitalei, alături de viitorul primar al Capitalei, susţinut de Alianţa USR PLUS", a declarat preşedintele USR Bucureşti, Claudiu Năsui. AGERPRES
 


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

3 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

4 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie