Vaccinare anti-COVID în Vama Veche

Dr. Valeriu Gheorghiţă, preşedintele CNCAV, va merge în judeţul Constanţa pentru promovarea mesajului campaniei de vaccinare anti-COVID pe litoral.

Împreună cu echipa mobilă, dr. Valeriu Gheorghiţă va vaccina vineri seara turiştii care doresc să se imunizeze, aflaţi în staţiunea Vama Veche, cu serul produs de PfizerBioNTech şi Johnson&Johnson (Punctul SMURD Vama Veche), informează pagina de Facebook RO Vaccinare.

Conform sursei citate, activitatea de vaccinare începe după ora 19,15. AGERPRES


populare
astăzi

1 Panouri publicitare misterioase, în București. „Nu au absolut niciun site, niciun nume, nici un logo pe afișe"

2 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

3 Decese și dispariții misterioase în rândul savanților legați de programe clasificate ale SUA. Al nouălea om de știință mort în circumstanțe neclare

4 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

5 „Putem specula că în pachet au intrat și șefii serviciilor” / Cine a câștigat și cine a pierdut în negocierea pentru șefii parchetelor