Vâlcea/Ancheta în cazul „Laloşu” bate pasul pe loc. Piromanii care au incendiat maşinile primarului, greu de găsit

Vâlcea/Ancheta în cazul „Laloşu” bate pasul pe loc. Piromanii care au incendiat maşinile primarului, greu de găsit

Maşina primăriei din comuna vâlceană Laloşu a ajuns un morman de fiare după ce persoane necunoscute au incendiat-o în noaptea de 27 spre 28 iunie. Piromanii nu s-au mulţumit doar cu atât şi au dat foc şi unei autoutilitare ce aparţinea primarului Nicu Constantin.  

Deşi iniţial au anunţat că au un cerc de suspecţi, anchetatorii nu au reţinut până în prezent nicio persoană, reprezentanţii IPJ Vâlcea comunicând doar că se fac cercetări.

Nici edilului nu i s-au comunicat date cu privire la identificarea piromanilor. 

„Nu ştiu nimic, nu am nicio dată în plus faţă de ceea ce ştiţi deja, piromanii nu au fost identificaţi. Mi s-a spus şi mie că ancheta e în curs de desfăşurare, că se efectuează cercetări”, spune primarul Nicu Constantin. 

Nu este prima oară când edilul din localitate este ţinta unui atac mârşav. În 2008, persoane necunoscute i-au incendiat autoutilitara, iar, un an mai târziu,  la atelierul de tâmplărie.  Nici până în prezent poliţiştii nu au reuşit să dea de urma făptaşilor.

 adevarul.ro


populare
astăzi

1 Țara în care am ajuns să trăim... / Azi, afacerile familiei lui Laurențiu Blaga, șeful Agenției de Cadastru și Publicitate Imobiliară

2 BREAKING Înregistrări secrete de la vârful conducerii americane scurse în presă

3 Dan Negru, jefuit în metroul din Paris de patru copii români: „Mi-au tăiat geanta, au luat tot”. Surpriza apelului primit după 30 de minute

4 O doctoriță de 39 de ani, găsită moartă în locuința sa din Sectorul 1. Femeia ar fi avut o pungă de plastic pe cap

5 De citit... / „Bomba” de 7 trilioane care amenință să arunce în aer piețele internaționale