Vâlcov despre teza de doctorat: E exclus să fie plagiată

Consilierul premierului pe probleme economice, Darius Vâlcov, a afirmat, marţi, că este exclus ca teza sa de doctorat să fie plagiată.

"Pentru că nu era suficientă decredibilizarea mea cu invenţii privind lingouri şi bani ascunşi prin cimitire, mai nou, o parte din cei 19.000 de angajaţi ai SRI (am inclus aici şi acoperiţii), cataloghează teza mea de doctorat drept una parţial plagiată. Răspunsul meu este simplu: Exclus!", a scris Vâlcov, pe Facebook .

Presa a relatat că Darius Vâlcov ar fi plagiat mai mult de jumătate din teza de doctorat pe care a susţinut-o în 2008 la Facultatea de Finanţe, Asigurări, Bănci şi Burse de Valori din cadrul Academiei de Ştiinţe Economice din Bucureşti. AGERPRES


populare
astăzi

1 Radu Drăgușin, profit de sute de mii de euro din imobiliare, după o investiție făcută la 20 de ani

2 Ultima șmecherie a PSD

3 „Cea mai mare schimbare din medicină de la descoperirea antibioticelor”

4 Legăturile și averea suspectă a președintelui PSD / Grindeanu, protejat de procurori, ANI și ANAF?

5 VIDEO Loredana a împărțit merdenele, dar priviți cum era îmbrăcată...