Valentin Mihăilă a înscris în primul meci oficial al Parmei din noul sezon

Titularizat de antrenorul Fabio Pecchia, mijlocaşul a stabilit scorul final în minutul 74, când a profitat de o eroare în apărarea adversă şi, rămas singur cu portarul, a făcut 2-0.

Aflat la primul joc după revenirea de la Atalanta, unde a fost împrumutat în a doua parte a sezonului precedent, fostul fotbalist al Universităţii Craiova a fost integralist.

Celălalt român din lotul italienilor, Dennis Man, a fost şi el trimis în primul 11 în partida de duminică seară, însă a fost înlocuit în minutul 58 cu Drissa Camara, scrie Prosport.

Cu cei doi tineri români în echipă, Parma încearcă revenirea în Serie A, după ce anul trecut a ratat acest obiectiv.

1 Va fi asfaltat cel mai vechi drum din țară, o variantă mai scurtă cu 30 de km la Valea Oltului!

2 Florin Călinescu, dividende de peste un milion de lei...

3 Primul general român format la Harvard răspunde unei întrebări presante. Ce șanse mai are Ucraina să învingă Rusia