Vameşii bulgari au confiscat parfumuri nedeclarate de doi români

Vameşii bulgari de la punctul de trecere a frontierei Kapitan Andreevo au confiscat aproape 1000 de sticle de parfum de la doi cetăţeni români, informează BTA.

Conform unui comunicat transmis luni de serviciul vamal din Bulgaria, bunurile nedeclarate au fost găsite într-un autocar cu destinaţia România, în bagajele a doi români.

Alte mărfuri nedeclarate - 3000 de perechi de blugi - au fost confiscate dintr-un TIR înmatriculat în Turcia, care se îndrepta spre Suedia.

Trei persoane au fost arestate în legătură cu transporturile ilegale respective.AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...