Vameşii bulgari au confiscat parfumuri nedeclarate de doi români

Vameşii bulgari de la punctul de trecere a frontierei Kapitan Andreevo au confiscat aproape 1000 de sticle de parfum de la doi cetăţeni români, informează BTA.

Conform unui comunicat transmis luni de serviciul vamal din Bulgaria, bunurile nedeclarate au fost găsite într-un autocar cu destinaţia România, în bagajele a doi români.

Alte mărfuri nedeclarate - 3000 de perechi de blugi - au fost confiscate dintr-un TIR înmatriculat în Turcia, care se îndrepta spre Suedia.

Trei persoane au fost arestate în legătură cu transporturile ilegale respective.AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă