Vanghelie în instanță: Semnăturile se strângeau pentru Mircea Diaconu

Vanghelie în instanță: Semnăturile se strângeau pentru Mircea Diaconu

Primarul sectorului 5 a afirmat, joi, în instanță, că semnăturile pentru campania de europarlamentare se strângeau pentru Mircea Diaconu, și nu pentru Elena Băsescu, informează B1 TV.

Marian Vanghelie află tot joi, dacă rămâne sau nu în arest. Magistraţii Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie iau in discutie contestaţia formulată de primarul Sectorului 5 la măsura arestului preventiv.

În momentul în care a ajuns la sediul DNA, Vanghelie a declarat că îi așteaptă în celulă pe premierul Victor Ponta și ministrul Gabriel Oprea. 

Contactat de B1 TV, Diaconu a neagat acuzațiile. Acesta a spus că au fost 200.000 de semnături, iar el a adus doar o parte, și anume: 117.000.

Restul de semnături, a precizat acesta, ”sunt la el în pivniță”.


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

3 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

4 Ce se întâmplă oare? / Un editorial care dă de gândit despre PSD. S-a format masa critică pentru măturarea grupării Ciolacu-Grindeanu?

5 Onestitate marca USR...