Vasile Cepoi (ANMCS) anunţă un audit la Spitalul Floreasca după implementarea noilor protocoale

Autoritatea Naţională de Management al Calităţii în Sănătate (ANMCS) va face un audit la Spitalul de Urgenţă Floreasca pentru a vedea care sunt rezultatele implementării noilor proceduri şi protocoale, a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, preşedintele instituţiei, Vasile Cepoi.

Decizia a fost luată după cazul pacientei care a suferit arsuri pe masa de operaţie şi care ulterior a murit.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți