Vasile Cepoi (ANMCS) anunţă un audit la Spitalul Floreasca după implementarea noilor protocoale

Autoritatea Naţională de Management al Calităţii în Sănătate (ANMCS) va face un audit la Spitalul de Urgenţă Floreasca pentru a vedea care sunt rezultatele implementării noilor proceduri şi protocoale, a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, preşedintele instituţiei, Vasile Cepoi.

Decizia a fost luată după cazul pacientei care a suferit arsuri pe masa de operaţie şi care ulterior a murit.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...