Vasile Lucian Pintea - eliberat din funcţia de secretar de stat la Ministerul Sănătăţii

Vasile Lucian Pintea a fost eliberat, la cerere, din funcţia de secretar de stat la Ministerul Sănătăţii, printr-o decizie a prim-ministrului Ludovic Orban publicată, marţi, în Monitorul Oficial.

Printr-o altă decizie, premierul a dispus eliberarea din funcţia de vicepreşedinte, cu rang de subsecretar de stat, al Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, a lui Mario de Mezzo. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...