Vaslui: IPJ sesizează Parchetul Militar după ce imagini cu un bărbat bruscat de polițiști au apărut pe internet

Vaslui: IPJ sesizează Parchetul Militar după ce imagini cu un bărbat bruscat de polițiști au apărut pe internet

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Vaslui au sesizat, luni, Parchetul Militar Iași, cu privire la doi polițiști, după ce, în mediul online, a fost postată o filmare în care se vede cum aceștia ar brusca un cetățean. Cei care au făcut filmarea susțin că au văzut cum bărbatul a fost lovit cu pumnii și picioarele, după care a fost urcat într-o mașină a Poliției și lovit din nou.

'Am intrat și noi în posesia acestei înregistrări și imaginile au fost vizionate de conducerea instituției. S-a decis efectuarea demersurilor procedurale necesare în vederea declinării competenței către Parchetul Militar, în acest caz', a declarat, luni, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui, Loredana David.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Nu-mi vine să cred ce văd” / Cum arată Lacul Vidraru după ce nivelul apei a scăzut cu peste 100 de metri

2 Prognoza meteo până la Crăciun. Cum se anunță vremea în următoarele patru săptămâni

3 Judecător cu o vechime de 28 de ani, promovat la ÎCCJ. Cum a răspuns când a fost întrebat de ce nu s-a pensionat

4 Așa o fi?

5 Un mister vechi de peste 25 de ani a fost elucidat în timpul golirii Lacului Vidraru: „Au cărat-o prin tunelurile dacice / Exportă apa la francezi”