Vaslui: Procurorii au ridicat o serie de documente de la Poliția municipală Bârlad

Procurorii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Bârlad au ridicat, joi, o serie de documente de la Poliția municipiului Bârlad, fiind vizate infracțiuni de serviciu comise de un ofițer și doi subofițeri.

''Au fost ridicate o serie de înscrisuri și unități de calculator. Există suspiciuni cu privire la comiterea unor infracțiuni de serviciu'', a declarat purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Judecătoria Bârlad", Mihaela Plopan.

Procurorii bârlădeni au efectuat, joi, percheziții la sediul Poliției Municipale din localitate într-un dosar în care, potrivit unor surse din cadrul instituției, se fac cercetări pentru comiterea infracțiunilor de viol, lipsire de libertate și favorizarea infractorului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Trei surori în vârstă de 12, 14 și 16 ani au sărit în gol de la etajul nouă după ce părinții le-au luat telefonul

3 Adio, leu? / Soluția neașteptată a unui economist de top pentru ca România să treacă la euro fără să mai aștepte după politicieni

4 VIDEO Turcia tace și face...

5 De ce apare România pe harta ISW privind „faza zero” a operațiunilor Rusiei în Europa