Vaslui: Trafic oprit pe DN 15D, după ce un tir condus de un preot aflat în stare de ebrietate s-a răsturnat

Vaslui: Trafic oprit pe DN 15D, după ce un tir condus de un preot aflat în stare de ebrietate s-a răsturnat

Circulația rutieră este oprită pe DN15D Vaslui - Iași, în localitatea vasluiană Podeni, după ce un un tir încărcat cu ciment s-a răsturnat într-o curbă, la intersecția cu DJ 248.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Instituției Prefectului Vaslui, Cristian Lapa, conducătorul auto care se afla la volanul autotrenului a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultând o alcoolemie de 0,72 mg/l. Din primele informații, șoferul ar fi un preot din județul Iași.

La locul producerii evenimentului se intervine pentru repunerea autotrenului pe roți, astfel încât circulația, care este blocată pe ambele sensuri de deplasare, să poată fi reluată.

În urma accidentului nu au fost înregistrate victime.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 „O acțiune deliberată. Ne pregătim pentru cele mai rele scenarii”

4 Marele frate chinez. Cum trece lumea sub controlul Chinei

5 Traian Băsescu, avertisment sumbru pentru români: „Pe 28 Septembrie, seara, Putin şi ai lui pot fi la graniţa României”