Veste bună/Studenta din complexul Regie transportată la Institutul „Matei Balș” nu are coronavirus

Studenta din complexul Regie transportată, duminică seara, la Institutul „Matei Balș” nu are coronavirus, a anunțat grupul de comunicare strategică.

„Rezultatul testelor pentru studenta suspectă de îmbolnăvire cu noul coronavirus este negativ, conform INBI Matei Balș”, precizează sursa citată.

O studentă din București a fost transportată duminică seară din căminul P22 din Complexul Studențesc Regie la Institutul de Boli Infecțioase Matei Balș, cu suspiciune de coronavirus. Tânăra este studentă la masterat în cadrul Universității Politehnica București.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...