Victorie pentru HCM Constanţa în prima manşă a sferturilor Cupei EHF

Echipa HCM Constanţa a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 31-21, formaţia suedeză Lugi HF, într-un meci din prima manşă a sferturilor de finală ale Cupei EHF, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Victorie pentru HCM Constanţa în prima manşă a sferturilor Cupei EHF (Imagine: Cosmin Dan / Mediafax Foto)

La pauza jocului ce a avut loc în Sala Sporturilor din Constanţa, scorul a fost 15-10.

Pentru echipa constănţeană au marcat Şimicu - 10, Sadoveac - 6, Toma - 5, Cutura - 5, Csepreghi - 3, Novanc - 1, Buricea - 1.

Marcatorii grupării suedeze au fost Ernstsson - 4, Tingsvall - 4, Gudmundson - 4, Hippe - 4, Wickman-Modigh - 1, Sjolin - 1, Milosevici - 1, Meijer - 1, Jildenback -1.

Returul va avea loc sâmbăta viitoare, în Suedia.

Sursa: mediafax.ro

1 Articol dubios despre România apărut în presa de la Budapesta...

2 Maneaua care a înnebunit planeta. Melodia este în centrul unei controverse uriaşe

3 Sfidare fără precedent / Kazahstanul a vândut Statelor Unite 81 de avioane militare de fabricație sovietică, prin intermediul unor firme offshore!

4 Justiția din Ro a comis-o din nou! Asta e din aia jegoasă, făcută în nesimțire!