VIDEO 100 de artiști români au cântat online „Hristos a înviat!”

100 de artiști români au interpretat, de Paște, alături de Orchestra Simfonică București, melodia "Hristos a înviat!". Piesa este compusă de Andrei Tudor, pe versuri de Andreea Andrei, iar montajul este realizat de Radu Bucura.

Toți cei 100 de artiști s-au implicat pro bono în proiect.

Printre artiști se află Paula Seling, Luminita Anghel, Nico, Oana Sarbu, Adrian Daminescu, Mihai Georgescu, Doru Todorut, George Miron, sopranele Felicia Filip, Irina Iordachescu, Irina Baiant, Laura Bretan, tenorii Marcel Pavel, Vlad Mirita si Andrei Lazar, Grupul Vocal Acapella (condus de George Miron) si Corul de Copii Sunetul Muzicii (condus de Cristina Manoliu), Maia Tudor.
 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți