VIDEO 100 de artiști români au cântat online „Hristos a înviat!”

100 de artiști români au interpretat, de Paște, alături de Orchestra Simfonică București, melodia "Hristos a înviat!". Piesa este compusă de Andrei Tudor, pe versuri de Andreea Andrei, iar montajul este realizat de Radu Bucura.

Toți cei 100 de artiști s-au implicat pro bono în proiect.

Printre artiști se află Paula Seling, Luminita Anghel, Nico, Oana Sarbu, Adrian Daminescu, Mihai Georgescu, Doru Todorut, George Miron, sopranele Felicia Filip, Irina Iordachescu, Irina Baiant, Laura Bretan, tenorii Marcel Pavel, Vlad Mirita si Andrei Lazar, Grupul Vocal Acapella (condus de George Miron) si Corul de Copii Sunetul Muzicii (condus de Cristina Manoliu), Maia Tudor.
 


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...